TARGI ŻEGLARSTWA I SPORTÓW WODNYCH BOATSHOW

ŁÓDŹ 14 - 16 LISTOPAD 2014 R.

boatshow_logo

W dniach 14 - 16 listopada w Łodzi odbyła się szesnasta edycja Targów Żeglarstwa i Sportów Wodnych Boatshow.

W targach wzięło udział 192 wystawców prezentujących jachty z Finlandii, Hiszpanii, Norwegii, Polski, Ukrainy, USA i Włoch. Na targach gościło około 8 000 żeglarzy i motorowodniaków. Żeglarze i motorowodniacy poznali ofertę największych polskich stoczni oraz przedstawicieli światowych marek: Galeon, Delphia Yachts, Balt–Yacht, Power Boats, A.M.S. Boats, Horyzont, Cobrey Yachts, M&YC, Olimpia Yacht, Dedimarine, Best Boats, Eskapader, Skyboat, Mastercraft, Prestige Boats, Marinero, Atana, X-Cat, Haber Yachts, Northman, Antila Yachts, Janmor, Sedna Yachts, Sobusiak Yacht Yard, Solina Yacht, Bora, Wiwa, Hornet Yachts.

Wśród najpiękniejszych jednostek można było zobaczyć europejską premierę norweskiej łodzi z głębokim i bezpiecznym kokpitem - Draco 27RS, nominowaną do nagrody European Power Boat of the Year. Jacht ten otrzymał również nagrodę w Plebiscycie Publiczności na „Jacht Targów Boatshow 2014”.

Załącznik nr 1 - EUROPEJSKA PREMIERA JACHTU DRACO 27 RS

Polskie premiery to najnowszy produkt Byliner 742 Cuddy – jacht o lekkiej konstrukcji pozwalający na holowanie za mniejszymi pojazdami, Mastercraft NXT – sportowa znakomita łódź do budowania fali dla surfingu oraz do wakeboardu i narciarstwa wodnego, Escapade 550 – nieduża, zwinna łódź do wykorzystania na mniejszych akwenach. Rodman Spirit 31 HT – funkcjonalny jacht, wygodny i mocny o doskonałych właściwościach nautycznych. To pierwszy model z nowej serii wprowadzający styl dla pozostałej gamy jachtów. RIB Tender ZF3 – lekki i szybki rib zbudowany we Włoszech, który dzięki nowej linii posiada przestronne wnętrze.

Załącznik nr 2 - PREMIERY JACHTÓW PRZEDSTAWIONE PODCZAS TARGÓW W ŁODZI

Fanów żeglarstwa tradycyjnego zainteresowały polskie premiery jachtów żaglowych takie jak: Maxus 26 – Jacht o wyjątkowy kształtcie odpowiadający obecnym trendom światowego designu. Zastosowane nowatorskie łączenie kadłuba z pokładem, któremu towarzyszy ciągły stop reling, wpływa na bezpieczeństwo załogi, Solina 22 – szybki, zwrotny i wygodny, znakomity na słodkie wody jacht dający satysfakcję zarówno zwolennikom rodzinnych wypraw jak i żeglarzom samotnikom, Nexø 3 rd – zaprojektowany przy ścisłej współpracy z włoskim studiem projektowym szybki jacht kabinowy przeznaczony do żeglowania turystycznego. Dużym zainteresowaniem gości targów cieszyła się jednostka wypornościowo - półślizgowa prezentowana przez augustowską stocznię Balt Yacht - Balt 818 Tytan.

Załącznik nr 3 - PREMIERY POLSKICH JACHTÓW ŻEGLOWYCH PRZEDSTAWIONE PODCZAS TARGÓW W ŁODZI

Podczas tegorocznych Targów Boatshow po raz trzeci przyznana została nagroda publiczności w Plebiscycie „Jacht Targów Boatshow. Nagrodę otrzymała firma Skyboat za Jacht motorowy Draco 27RS. Oceny jachtów prezentowanych na targach dokonali również dziennikarze branżowi.

Laureatem statuetki w tym konkursie w kategorii „Jacht motorowy” została firma Marinero za Jacht Nordcapp 605 Enduro. W kategorii „Jacht żaglowy” nagrodę otrzymała firma Grupa Solina Yachts za jacht Solina 22.

Złote medale i wyróżnienia otrzymali:Złoty Medal w kategorii „Jachty Motorowe” - firma PEGAZUS za jacht PEGAZUS550.

Wyróżnienie dla firmy BEST BOATS SERVICE Sp. z o.o. za jacht RODMAN SPIRIT 31 HT.

Złoty Medal w kategorii „Jachty Żaglowe” – Stocznia Northman za jacht MAXUS 26.

Wyróżnienie dla firmy Sułkowski Boats za jacht NEXO THIRD.
Złoty Medal w kategorii „Wyposażenie, osprzęt, usługi” otrzymała firma TAURUS za silnik przyczepny EVINRUDE E-Tec G2.

Wyróżnienie dla firmy DECATHLON za kamizelkę IZEBER.

Po raz pierwszy wręczona została statuetka za „Innowacyjny Produkt Targów Boatshow”. Statuetkę otrzymała firma MASTRCRAFT za „GEN2 system” – system wytwarzania fali do surfingu.

„Złoty Dzwon” Polskiego Związku Żeglarskiego otrzymał za całokształt Pan Michał Korneszczuk (Nautica Nord).

W trakcie targów odbywało się szereg imprez towarzyszących a szczególnym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty z nawigacji tradycyjnej i elektronicznej, warsztaty meteorologiczne, ABC radiooperatora, prezentacje: jak bezpieczne pływać z dziećmi, najczęstsze wypadki na wodzie, „Jeśli na morze to z jachtem kilowym”, trym żagli.

W tawernie targowej można było spotkać się i posłuchać muzyki szantowej. Każdego dnia odbywały się koncerty „Live”. Zaprezentowały się takie grupy jak Mariusz Qcza Kuczewski, Ostatnie Takie Trio, EKT Gdynia oraz Flash Creep.

Podczas targów można było obejrzeć i nabyć akcesoria żeglarskie i motorowodne, sprzęt nawigacyjny, asekuracyjny i ratunkowy, odzież turystyczną i sportową. Bogatą ofertę na najbliższy sezon przedstawiły firmy czarterowe oferując rejsy w dalekie regiony świata.

boatshow_image_1 boatshow_image_2 boatshow_image_3 boatshow_image_4

Do pobrania:
Załącznik nr 1 - EUROPEJSKA PREMIERA JACHTU DRACO 27 RS
Załącznik nr 2 - PREMIERY JACHTÓW PRZEDSTAWIONE PODCZAS TARGÓW W ŁODZI
Załącznik nr 3 - PREMIERY POLSKICH JACHTÓW ŻEGLOWYCH PRZEDSTAWIONE PODCZAS TARGÓW W ŁODZI