Instrukcja dla armatora

W celu umieszczenia oferty czarteru należy zalogować się lub zarejestrować się w przypadku gdy nie posiadasz jeszcze konta. Należy zaakceptować regulamin i wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną.

Jeśli zapomniałeś hasła należy kliknąć w link "Przypomnij hasło" , na twoją skrzynkę przyjdzie mail z nowym hasłem.

Posiadanie konta armatora na portalu daje Ci wiele możliwości i funkcjonalności.

Zacznijmy od umieszczenia oferty jachtu na stronie. Dzięki portalowi możesz sam umieszczać, edytować i usuwać swoje oferty. Klikając w "dodaj jacht" przechodzisz do uzupełniania kolejno szczegółowych danych jachtu takich jak: nazwa, marka, model, rodzaj, rocznik, nazwa portu w którym udostępniasz jacht, liczbę kabin i koi. Jeśli uzupełniłeś te dane zapisz je.

Przechodzimy do zakładki "Dane Techniczne", tu należy wpisać dane dotyczące rozmiaru łodzi, zanurzenia, powierzchni żagla, typ steru, silnika, mocy i ilości silników, pamiętaj o zapisaniu tych danych.

Następnie przystąp do opisania szczegółowego wyposażenia łodzi, czy posiada ona np. grot na pełzaczach, rolfok na sztywnym sztangu, relingi, koło sterowe, kuchenkę gazową, ciepłą wodę lub lodówkę. Po wypełnieniu tych pozycji zapisz je.

Umieszczając zdjęcia jachtu pamiętaj o tym, że im więcej dobrej jakości zdjęć tym lepiej. Dobrze jest pokazać jacht od zewnątrz jak i od środka.

Wchodząc w grafik zaznaczasz dostępność swojej oferty, przy "własnym harmonogramie" musisz dodać własny grafik. Zapisz pozycję i przejdź dalej.

Cennik - jeśli planujesz zróżnicować ceny w zależności od terminu dodaj cennik i wstaw terminy oraz ceny. Należy wpisać kwotę netto, brutto oraz wartość podatku VAT (23%)

Ostatnim elementem przy wstawianiu Twojej oferty lecz bardzo ważnym dla Twojego potencjalnego klienta będzie ustawienie opcji dodatkowych. Tj. możliwość tranzytu, (czy można odebrać jacht w jednym miejscu a oddać w innym), czy jest szalupa, pościel, ręczniki, wifi, kamizelka ratunkowa dla dzieci, jak wygląda kwestia ubezpieczenia czarteru, parkingu lub zabrania ze sobą zwierzaka. Jeśli zapiszesz te informację w tym momencie oferta staje się widoczna na naszej stronie.

Wracając do funkcjonalności strony mając profil armatora możesz monitorować wszystkie rezerwacje swoich czarterów, możesz sprawdzać ich płatności, wpisywać swoje koszty oraz ich kategorie. Możesz sprawdzić swoje raporty kasowe oraz bilanse wpłat i wydatków.

Co bardzo istotne każdy z armatorów może umieścić swój własny regulamin oraz warunki rezerwacji i podczepić go pod swoją ofertę, naczarter.pl nie narzuca żadnemu z armatorów warunków płatności zaliczek anulowania oraz zmian rezerwacji a także przydzielania rabatów.

Jeśli masz konto na PayU umożliwiamy również płatność przez ten serwis. Musisz tylko podać nr konta oraz klucz.

Jedną z najważniejszych funkcjonalności jest system partnerski. W zakładce "Partnerzy" możesz dodać partnera czyli nazwę serwisu internetowego, portalu, bloga itp. , który będzie reklamował Twoją ofertę. Przez dodanie reklamy możesz wybrać, która oferta ma być reklamowana, ustawić wielkość prowizji partnera a także wygenerować link autoryzacyjny, który należy podać Partnerowi w celu umieszczenia go na jego stronie. Dzięki temu Twoja oferta będzie ogólno dostępna nie tylko na stronie naczarter.pl